Říjnová Priorita se věnuje NZÚ, bytovým domům i úspěšným projektům

05. 10. 2023
Zatímco příroda nabízí krásné scenérie, barevné kompozice a sem tam i nějakou houbu, my ve vydání nabízíme článek o Nové zelené úsporám. Od září už zase jede Nová zelená úsporám naplno.

V text zjistíte, jestli v ní není něco vhodného i pro vaše obydlí. Třeba by vašemu domu slušelo zateplení, nová okna, solární panel nebo tepelné čerpadlo. Samozřejmě není problém získat podporu na komplexnější rekonstrukci, váš dům prokoukne, a navíc si výrazně snížíte účty za energie.

Renovace se týkají také bytových domů. Jak si s ní poradit, píšeme v dalším článku, přihodili jsme i modelový případ. Když už jsme u toho zateplení, je třeba připomenout, že dotace pomohou nejen konkrétním jednotlivcům, kteří ušetří za energie, ale také stavebnímu odvětví.

Po delší pauze vám přinášíme rubriku Otázky a odpovědi. Dali jsme si na ní záležet, protože je opravdu pro fajnšmekry. Dotazy se totiž týkají nové dotační výzvy, která pomůže s pořízením vybavení pro aplikaci kompostu na zemědělský půdní fond a s navýšením kapacity zpracování biologicky rozložitelných odpadů. Pokud je to váš kyblík kompostu, dozvíte se mnoho užitečných informací, pokud ne, doporučuji některý z dalších článků.

Třeba ten o mateřské škole v pasivním energetickém standardu, o nádraží v Pardubicích nebo o jezu na Dyji. Různorodé projekty vznikly i díky dotační podpoře. Dále se můžete dočíst o plachetnicích ze lnu nebo o dřevěné části Helsinek.

PRIORITA 10/2023 zdarma ke stažení